ULV, Ultra Low Volume kelimelerinin kısaltılmasıdır. ULV cihazlarının amacı suyu veya solüsyonu ortama bir sis gibi yaymasıdır. Suyu çok küçük partiküller halinde havaya atar, havadaki bu paritküller bir sis tabakasının davranışını sergiler. Yere düştüğünde, yüzeylerde çok ince bir tabaka oluşturur.

ULV cihazları bir çok şekilde kullanılabilir, ilaçlama amaçlı olarak yaygın kullanılmaktadır. Tarımda yaygın kullanılmaktadır. İklimlendirme yapılan yerlerde kullanılmaktadır. Boyama işlemlerinde de buna benzer cihazlar kullanılmaktadır.

Dünya’daki corana virüs (Covid 19) sebebiyle dezenfeksiyon amaçlı çok yaygın kullanılmaktadır. Hatta piyasada ULV cihazı bulmakta zorlanabilirsiniz.

İlaç uygulamalarında gerekli ekipman olmadan kullanamazsınız, ilacı direk olarak solunabilir hale getirebildiği ve havada asılı halde bir süre kaldığı için ciddi zehirlenmelere yol açar. Kesinlikle gerekli olarak kimyasal maskeler ve diğer koruyucu ekipmanlar ile profesyonellerin kullanması gerekir.

Dezenfektan uygulamaları nispeten kullanılan dezenfektana göre güvenilir kabul edilebilir. Genel olarak dezenfektanlar insan sağlığına ciddi zarar vermez. Dezenfektan amaçlı olarak zararlı kimyasallar kullanıldığında hem uygulayıcıya, hem ortama zarar verebilir. Bu yüzden uygulama yapacak kişinin profesyonel ve deneyimli olması gerekmektedir.

Profesyonel Nano Gümüş İle Dezenfeksiyon Uygulama

Biz Nano Gümüş ürününü dezenfeksiyon amaçlı kullanmaktayız, bilinen en zararsız dezenfeksiyon ürünlerinden biridir. Uygulamada yinede güvenlik ekipmanlarını kullanmaktayız ve müşterilerin soluyabileceği kadar yakında durmamasına özen gösteriyoruz.

 

 

ULV Cihazı

ULV Sisleme Makinası